اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

آموزش فرم صورت سود و زیان

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

آموزش فرم صورت سود و زیان

اساسی ترین مبحث در تهیه صورت سود و زیان، موجودی انبار تا تاریخ تنظیم فرم می باشد؛ چنانچه موجودی واقعی کالای شما با موجودی کالا در سیستم حسابداری برابر نباشد، محاسبه سود و زیان نیز دقیق و واقعی نخواهد بود.
    مبحث دیگری که در تنظیم صورت سود و زیان ممکن است مورد پرسش قرار گیرد، قیمت تمام شده کالا های فروش رفته می باشد.
    برای محاسبه بهای تمام شده کالای فروش فروش رفته، می بایست مشخص گردد چه مقدار کالا به عنوان موجودی اول دوره در انبار و در ابتدای بازه مورد نظر (ابتدای ماه، فصل یا سال) وجود دارد؛ سپس باید مشخص شود چه مقدار کالا با عمل خرید کالا البته پس از کسر کالای مرجوعی (برگشت از خرید و تخفیفات) و تخفیف نقدی خرید، به موجودی اول دوره کالای شما افزوده شده است. مجموع موارد ذکر شده را در حسابداری موجودی کالای آماده برای فروش می نامند. پس از عملیات انبار گردانی در پایان دوره مورد نظر (پایان ماه، فصل یا سال)، موجودی کالای پایان دوره نیز محاسبه می گردد.
    با کسر موجودی کالای پایان دوره از موجودی کالای آماده برای فروش، شما بهای تمام شده کالا را به دست آورده اید.
    محاسبه اختلاف بهای تمام شده کالای فروش رفته و عمل فروش ( همانند عمل خرید، برگشت از فروش و تخفیفات نقدی فروش کسر می گردد)، سود و زیان ناخالص یا ناویژه را نشان می دهد.
    با افزودن درآمد ها و کسر هزینه های صورت گرفته از مبلغ سود و زیان ناویژه، سود و زیان خالص یا ویژه در بازه زمانی مورد نظر شما مشخص می گردد.

محل قرار گیری و کلید میانبر
    برای تهیه فرم صورت صورت سود و زیان در نرم افزار هلو، مسیر ذیل تعبیه شده است.

منو اصلی گزارشات / حسابداری / نمایش سود
    3 گزینه در اختیار شما قرار دارد:

1. میزان کل سود: میزان سود و زیان را از ابتدا سال مالی تا زمان تهیه گزارش در اختیار شما قرار می دهد.
    2. سود تا تاریخ: میزان سود و زیان، از ابتدا سال مالی تا تاریخ مورد نظر شما مشخص می گردد.
    3. سود از تاریخ تا تاریخ: میزان سود و زیان در بازه زمانی دلخواه شما را نشان می دهد.

برای بزرگتر شدن عکس روی آن کلیک کنید

نام:	IMG-20200803-WA0007.jpg
نمایش ها:	97
اندازه:	47.9 KB
شناسه:	914

پیدایش آقای هلو!

همیشه وقتی به عنوان کارشناس نرم افزار هلو ارائه خدمت می‌کردم وقتی مشترکین می‌خواستند شماره من را یادداشت یا در گوشی ذخیره کنند با عناوینی مانند "هلو" یا "بهرامی هلو" ثبت می‌شدم و بارها وقتی نزد مشتری رسیدم به مزاح می‌گفتند "هلو" اومد و خیلی ها که می‌خواستند رسمی تر مزاح کنند می‌گفتند "آقای هلو" اومد!

و اینگونه من و خیلی از کارشناسان این نرم افزار با اصطلاح "آقای هلو" شناخته شده‌ایم!

خدمات بیشتر می‌خواهید؟

برای دریافت خدمات بیشتر و ارتباط با کارشناسان با سراج سبز® تماس بگیرید:

02188541822

ایمیل مدیریت:

support@mrholoo.com

در حال انجام ...
X