اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

قرارداد کار چیست؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

قرارداد کار چیست؟

قرارداد کار چیست؟
    بر اساس ماده ۷، قرارداد کار عبارت از قرارداد کتبی یا شفاهی که به موجب آن کارگر در قبال دریافت حق السعی، کاری را برای مدت موقت یا مدت غیرموقت برای کارفرما انجام می دهد.
    تعاریف قرارداد شفاهی و کتبی:
    قرارداد شفاهی بدین شکل که طرفین (کارگر و کارفرما) بدون آنکه توافق خود را روی کاغذ بنویسند، صرفا باهم جلسه ای گذاشته و صحبت می کنند و پس از آن بر اساس اعتمادی که طرفین به یکدیگر دارند آن را مکتوب نمی کنند یا حتی در مواردی ممکن است اسناد و مدارکی را نیز به یکدیگر بسپارند، ولی غافل از اینکه ممکن است شخص از این اسناد و مدارک سؤ استفاده کند.
    و اما در قرارداد کتبی طرفین بعد از بحث و گفتگو در مورد شرایط کار و اینکه خواسته ی آنها از انعقاد قرارداد چه میتواند باشد آنرا بر روی کاغذ مکتوب کرده و حتی موعد و ضمانت اجرای آن را نیز مشخص می کنند.
    اطلاعاتی که باید در قرارد مشخص شود عبارت اند از:
    ۱_نوع کار، حرفه، یا وظیفه ای که کارگر باید به آن اشتغال یابد.
    ۲_حقوق و دستمزد و مزایای کارگر
    ۳_ساعات کار، تعطیلات و مرخصی ها
    ۴_محل انجام کار
    ۵_تاریخ عقد قرارداد
    ۶_نوع قرارداد
    ۷_موارد دیگر حول کار اعم از عرف و عادات شغل

پیدایش آقای هلو!

همیشه وقتی به عنوان کارشناس نرم افزار هلو ارائه خدمت می‌کردم وقتی مشترکین می‌خواستند شماره من را یادداشت یا در گوشی ذخیره کنند با عناوینی مانند "هلو" یا "بهرامی هلو" ثبت می‌شدم و بارها وقتی نزد مشتری رسیدم به مزاح می‌گفتند "هلو" اومد و خیلی ها که می‌خواستند رسمی تر مزاح کنند می‌گفتند "آقای هلو" اومد!

و اینگونه من و خیلی از کارشناسان این نرم افزار با اصطلاح "آقای هلو" شناخته شده‌ایم!

خدمات بیشتر می‌خواهید؟

برای دریافت خدمات بیشتر و ارتباط با کارشناسان با سراج سبز® تماس بگیرید:

02188541822

ایمیل مدیریت:

support@mrholoo.com

در حال انجام ...
X