اطلاعیه

بستن
No announcement yet.

محاسبه سود زمانی که موجودی بعضی از کالاها منفی باشد

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
Clear All
پست های جدید

محاسبه سود زمانی که موجودی بعضی از کالاها منفی باشد

با ارجاع به توضیحاتی که تو این پست در مورد نحوه محاسبه سود در نرم افزار هلو داده شده:
    https://mrholoo.com/forum/node/913

مشکلی که برای من وجود داره اینه که بعضی از فاکتورهای خرید ثبت نشدن تو سیستم و الان موجودی کالاها در انبار با نرم افزار یکی نیست.
    ظاهرا نرم افزار هلو اگر موجودی کالایی منفی باشه اون رو در نظر نمیگیره و کل مبلغ فاکتور فروش میاد روی سود محاسبه میشه (مبلغ خریدشون کسر نمیشه)

با توجه به اینکه امکان بررسی و اصلاح موجودی انبار رو نداریم ، مطمئن ترین راهکار برای محاسبه سود چیه؟

فکر میکنم کسب و کارهای زیادی این مشکل رو داشته باشد. معمولا فاکتورهای فروش رو میشه تا حد زیادی بطور دقیق ثبت کرد. ولی موجودی انبار بنا به شرایط مختلف در طول سال تغییرات مغایرت زیادی پیدا میکنه که میتونه به دلیل ثبت نشدن فاکتورهای خرید، برگشت خرید، گم شدن، خراب شدن و ... باشه.

به نظرم باید یه راهکار دیگه غیر از اتکا به موجودی انبار برای محاسبه سود وجود داشته باشه. مثلا ارزش کالاهای فروش رفته به جای اینکه از کسر موجودی ابتدا و انتهای دوره انبار محاسبه بشه از قیمت میانگین خرید کالا ها گرفته بشه

پی نوشت: سایر اسناد حسابداری من دقیق وارد شده. مثلا درآمدها و هزینه ها و حتی تراز حساب بانکی.

با تشکر

مطابق حرف شما اشکال در موجودی انبار یکی از مشکلات شایع کسب و کارهاست و تلاش می‌کنم با ارائه این اطلاعات، سود حسابداری شما به واقعیت نزدیک شود.
    در ابتدا برای من جای سوال و تعجب است که چگونه تراز حساب‌های شما دقیق هستند ولی فاکتورهای خرید ناقص ثبت شده اند. چون در همه روش‌هایِ استانداردِ محاسبه سود، بدست آوردن بهای تمام شده کالا که بر مبنای قیمت خرید هست الزامیست.
    اما با این فرض که در حال حاضر موجودی انبار شما در سیستم با واقعیت فیزیکی اختلاف دارد ۲ روش برای بدست آوردن بهای تمام شده برای شما باقی می‌ماند.

روش اول (پیشنهادی): انبارگردانی کنید. سپس بر اساس موجودی تعدادی کالا و قیمت میانگین خرید (که در سیستم شما وجود دارد) یا تخمین این مبلغ (بر اساس قیمت فروش) ارزش موجودی پایان دوره شما بدست می‌آید.
    در این روش بر مبنای ترازنامه سال گذشته می‌توان بهای به مبلغ سود (زیان) نسبتا دقیقی رسید.

روش دوم: روش تخمین سود بر اساس مبلغ فروش کالاها است که برخی با روش خرده فروشی آن را اشتباه می‌گیرند.
    در این روش اگر درصد میانگین سود فروش خود را می‌دانید که محاسبه آن کار ساده ای است، اما اگر درصد سود فروش بر اساس کالاهای مختلف متغیر است، لازم است از فروش خود خروجی اکسل بگیرید و با دادن چند فرمول ساده، سود تقریبی کالاها را بدست آورید.

انتخاب یکی از این دو روش به این بستگی دارد که آیا اطلاعات سال گذشته شما درست بوده اند یا خیر. (البته اگر سال اول فعالیت باشید جواب را مثبت در نظر بگیرید)
    همچنین آیا امکان انبارگردانی برای شما هست یا خیر؟
    من معتقدم در صورتی میشه رضایت مشتری را به دست آورد که از محصولی که خریده بتونه حداکثر بهره را ببره.
    من دارم تلاش می کنم این فقط یک ادعا نباشه!

کامنت

پیدایش آقای هلو!

همیشه وقتی به عنوان کارشناس نرم افزار هلو ارائه خدمت می‌کردم وقتی مشترکین می‌خواستند شماره من را یادداشت یا در گوشی ذخیره کنند با عناوینی مانند "هلو" یا "بهرامی هلو" ثبت می‌شدم و بارها وقتی نزد مشتری رسیدم به مزاح می‌گفتند "هلو" اومد و خیلی ها که می‌خواستند رسمی تر مزاح کنند می‌گفتند "آقای هلو" اومد!

و اینگونه من و خیلی از کارشناسان این نرم افزار با اصطلاح "آقای هلو" شناخته شده‌ایم!

خدمات بیشتر می‌خواهید؟

برای دریافت خدمات بیشتر و ارتباط با کارشناسان با سراج سبز® تماس بگیرید:

02188541822

ایمیل مدیریت:

support@mrholoo.com

در حال انجام ...
    X